Ust-Luuga sadama areng omanike vaidluse tõttu takistatud

20. detsember 2001, 15:28

Ust-Luuga sadama vastvalminud söeterminaalist väljub 26. detsembril esimene laev - söelastiga Soome, samal päeval peab Venemaa valitsus otsustama, kas vähendada riigi osalust projektis või mitte, kirjutab Vedomosti.

Praegu opereerib terminaaliga Rosterminalugol, kus 51% aktsiatest kuulub riigile, 45% investeerimiskompaniile Sokolovskaja ja 4% Transneftile. Praegu suudab terminaal ümber laadida vaid 0,5 mln tonni sütt aastas, mis ei rahulda põrmugi Sokolovskajat.

Investeerimiskompanii, millele kuulub kolm söekaevandust Kuzbassis, presidendi Aleksandr Dratshnikovi sõnul on praeguste võimsuste juures terminaal ebarentaabel ja muutub majanduslikult efektiivseks vaid pärast teise etapi valmimist, kui terminaal suudaks läbi lasta 4 mln tonni sütt aastas.

Teise etapi ehitamine on aga kahtluse all. Selleks läheb vaja 1,4 mld rubla (riigieelarvest on plaanis investeerida vaid 100 mln) ja Sokolovskaja soovib valitsusel viia läbi aksiate lisaemissioon, mille järel 68% Rosterminalugoli aktsiatest läheks investeerimiskompaniile.

'Me ei taha panna raha sinna, mida me ei kontrolli', rääkis Dratshnikov. Sellise aktsiaemissiooni järel jääks aga riigile vaid 20% operaatorfirma aktsiatest.

Ametnikud peavad leidma praeguses olukorras mingi kompromissi, et 2002. a lõpuks kindlustada terminaali teise etapi valmimine ning samas kinnistada riigile blokeeriv aktsiapakett Rosterminalugolis.

<#Vedomosti=http://www.vedomosti.ru/stories/2001/12/20-40-02.html>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing