PM: Kuno Areng ja Hando Runnel pälvisid riigilt elutöötunnustuse

14. veebruar 2003, 08:34

Riigi 300 000kroonised kultuuripreemiad elutöö eest pälvisid tänavu koorijuht Kuno Areng ja kirjanik Hando Runnel.

Kultuuripreemiate komisjon kultuuriminister Margus Allikmaa juhtimisel tegi valiku 37 elutöö ja 40 mulluse loometegevuse eest kandidaadiks seatu hulgast. Allikmaa sõnul oli valik raske ja tasavägine, kirjutab Postimees.

Kuigi anonüümses lõpphääletuses sai viimase otsuse juures kaalukeeleks vaid üks hääl, ei arvanud Allikmaa, et kellelgi komisjoni liikmetest okas hinge jäi. 'Usun, et olime üsna rõõmsad lõpptulemuse üle, mingeid suuri protsessimisi polnud,' märkis Allikmaa.

Luuletajale ja esseistile Hando Runnelile määratud preemiaga on tunnustus eelkõige raamatusarja 'Eesti mõttelugu' eest.

''Eesti mõtteloo' koostamise ja toimetamisega on Runnel kümne aasta jooksul kokku kuhjanud mäe, mille otsa ronimiseks jätkub võimalusi mitmele järgnevale põlvkonnale,' hindas kirjandusteadlasest kultuuripreemiate komisjoni liige Rein Veidemann, kirjutab Eesti Päevaleht.

Veidemann võrdles Runneli tööd Jakob Hurda töö ja tähendusega Eesti kultuuriloos. 'Hurt kutsus rahvast üles korjama vanavara, kogus seda ise ja pani aluse rahvapärimuse kogule, mis praegu kirjandusmuuseumis ulatub üle miljoni lehekülje,' lausus Veidemann. 'Runneli missioon on jõudnud sinnamaani, kus meie raamaturiiulitel on olemas kaks meetrit 'Eesti mõttelugu' ning 50. köide on kohe tulemas. Runnel on toonud nähtavale, kui rikas on tegelikult eesti kultuur. Ning küsige kelle käest tahes ? Runneli luulet teab kogu Eesti.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing