Mitsubishi müük tänasest Silberauto käes

Tõnu Tramm 02. jaanuar 2004, 13:01

Alates tänasest korraldab Eestis Mitsubishi sõidukite müüki ja hooldust AS Silberauto, Tallinnas saab nüüdsest Mitsubishit osta Peterburi tee 50a.

AS Silberauto Mitsubishi müügidirektor Üllar Born ütles, et kuna Mitsubishi Motors Corporation on DaimlerChrysleri strateegiline partner, toimub üle Euroopa müügisüsteemide ülevaatamine ning ühildamine. Seoses Eesti peatse ühinemisega Euroopa Liiduga, viiakse ka siin autode müügisüsteem vastavusse tehase nõudmistega ning Mitsubishi Motors Europe lõpetas lepingu senise maaletoojaga Helkama-Auto.

Silberauto volitas Helkama-Autot üleminekuperioodiks, kuni 01. maini 2004 teostama teenindustöid. Tallinnas hakkas jaanuarist Mitsubishi sõidukeid müüma ja hooldama Peterburi teel paiknev, senine Chrysleri ja Jeepi edasimüüja OÜ Pointing, Pärnus AS Erimark ja Viljandis AS Pargi Autokeskus. Lisaks kaalub Silberauto võimalust avada pealinnas ka teine salong.

Firma eesmärgiks on luua kogu Eestit kattev Mitsubishi hooldus- ja müügivõrk. Esimese sammuna avab Silberauto märtsis Tartus uut tüüpi autokaubamaja, kus on esindatud kõik DaimlerChrysleri sõidukid. Narvas on Mitsubishi hooldustöid volitatud tegema AS ZUR.

Silberauto diilervõrgu arendusjuhi Peeter Sergo sõnul johtub Mitsubishi müügi- ja teenindusvõrgu taoline jaotus 1. maist Eestis kehtima hakkavast Euroopa Liidu autoregulatsioonist. ?Meie firma juurutas uue süsteemi juba 1. jaanuarist.?

Mitsubishi Motors alustas üjhtlasi ka oma mudelipargi jõulist uuendamist, mille tulemusel on lähiaastatel oodata kümneid uudistooteid. Lisaks maasturitele ja tavalistele sõiduautodele hakatakse Eestis esmakordselt ametlikult müüma ka Mitsubishi ralliauto tänavaversiooni Lancer EVO.

Tänavu üheteistkümne kuuga on Eestis ostetud 216 Mitsubishi sõidukit, järgmise aasta sihiks on Silberautol kavas kasvatada läbimüüki poole võrra. Silberautol on automüügikogemus 13 aastat, 1,5 miljardi krooni suuruse käibega on tegemist ühe suurima autoimportööriga Balti riikides.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing