Metsandusteadlane Henn Pärn: enammakstud käibemaks tuleb tagastada

02. jaanuar 2004, 13:01

Täna pöördus metsandusteadlane Henn Pärn avalikult vabariigi valitsuse poole, nõudes enammakstud käibemaksu tagastamist Adonis Baltic Timber Groupile (ABTG).

Teaduse rahastamiseks napib Eestil vahendeid, kirjutab Pärn pöördumises. Samas ei võta riik vastutusele ametnikke, kelle tegevusetuse või vale tegevuse tulemusel tiksuvad ABTG 10,2 mln krooni enammakstud käibemaksu kinni pidamise eest juba miljoniintressid.

?Eesti Vabariigi kodanikuna ja teadlasena olen ?okeeritud,? ütleb Pärn ja lisab, et peatselt 6,5 miljoni kroonini küündivad kolme aasta intressid on riigi raha tuulde loopimine. ABTG enammakstud käibemaksu tagastamisega säästetavat raha võiks Pärna sõnul kasutada teaduse täiendavaks finantseerimiseks ning õpetajate ja meditsiiniõdede palkade tõstmiseks.

?Usun, et iga inimene, kes peab hakkama saama ca 3000 krooniga kuus, nõustub minu väitega, et riigiametnike õigusvastane tegevus, mis läheb riigile maksma 6000 krooni päevas, on selgelt kuritegelik, selliseid ametnikke tuleb karistada ja kahjud tuleb neilt ametnikelt sisse nõuda,? leiab ta.

Maksuamet on varem korduvalt lubanud ABTG kolm aastat kestnud revisjoni lõpetada, seda on maksuametit kohustanud tegema ka kohus. Viimati lubas maksuameti juriidilise osakonna juht Maret Ambur, et ABTG osas saabub lahendus detsembriks.

30. detsembril korraldas maksupettuste uurimise keskus (MUK) ABTG Sakus renditavates laoruumides läbiotsimise. Ettevõtte juhi Indrek Mandre sõnul midagi ei leitud ja ära ei võetud.

Algselt samale päevale plaanitud otsuse käibemaksu kinnipidamise seaduslikkuse kohta lükkas Tallinna ringkonnakohus edasi 8. jaanuarile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing