Austria pank RZB viib oma Ida-Euroopa tütarpangad börsile

Annika Matson 05. jaanuar 2004, 11:35

Austria pank Raiffeisen Zentralbank (RZB) viib oma Ida-Euroopa tütarpangad börsile, noteerimist kavandatakse Viini ja ühe Ida-Euroopa riigi börsil.

RZB-l on tütarfirmad Leedus, Poolas, Valgevenes, Ukrainas, Venemaal, T?ehhis, Slovakkias, Ungaris, Sloveenias, Horvaatias, Rumeenias, Bosnia ja Hertsegoviinas, Serbias, Bulgaarias ja Albaanias.

Austria majandusajaleht Wirtschaftsblatt kirjutas, et RZB juht Walter Rothensteiner otsustas börsile mineku kasuks, kuna läbirääkimised strateegiliste partneritega finantsvahendite saamiseks venisid pikale. Varaseima RZB-Ostholdingu börsilemineku tähtajana nimetas Rothensteiner 2005. aasta kevadet. ?Börsileminekuks ei olda valmis ühe päevaga,? põhjendas juht üsna pikka ettevalmistusaega.
RZB ootab IPOst 500 kuni 600 miljoni euro suurust rahasüsti. Börsikohana on kõne all olnud Viini börs ning Rothensteiner ei välista, et toimub ka paralleelne noteerimine ühe Ida-Euroopa maa börsil.

RZB teenis lõppenud aastal tänu edukale tegevusele Ida-Euroopas rekordilise maksudejärgse kasumi. Kasum kasvas 39%, 252 miljoni euroni. Ida-Euroopa tütred teenisid sellest summast 195 miljonit eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing