PM: Meesteajakirjad asuvad võistlema

08. jaanuar 2004, 08:19

Lisaks kahele Eestis ilmuvale meesteajakirjale hakkab kevadel meessoost lugejate pärast võitlema rohkem kui 20 riigis trükitav kuukiri FHM - For Him Magazine.

Meedia- ja reklaamiekspertide hinnangul on Eesti väikese turu jaoks kolm omavahel konkureerivat meesteajakirja liiga palju. Lisaks panustavad meeslugejatele veel kolm autoajakirja, erootika- ning näiteks kala- ja jahimeestele mõeldud väljaanded, kirjutab Postimees.

Meediaagentuuri Media House juhataja Raido Raamatu sõnul on mehed vastupidiselt naistele, kes on läbi aegade olnud kirjastajate parim sihtrühm ja peamised lugejad, äärmiselt kehvad ajakirjadehuvilised.

Tema hinnangul pole suutnud kumbki kahest juba välja antavast meesteajakirjast ehk Di-st ja e5-eluviisist välja selgitada, mida Eesti mehed tegelikult lugeda tahaksid.

Kui Di üritab muutuda järjest enam selgepiiriliselt meestele mõeldud ajakirjaks, siis novembris ilmavalgust näinud e5, mida toimetavad endised Di tegijad, pingutab pisut enam mõlema soo peibutamiseks.

Uue ajakirja tegijad on aga hakkamist täis. «See ei tähenda midagi, et Balti riikide mehed pole harjunud ajakirju ostma,» ütles FHMi kirjastaja Balti riikides Aivars Rudzinskis.

FHM toetub oma rahvusvahelistele kogemustele, ajakirja antakse välja juba 21 riigis ja see on kõige kiiremini kasvav ajakiri maailmas. FHM Internationali juhi Simon Greversi sõnul on hakanud meesteajakirjade lugemine kõikides riikides pärast FHMi sisenemist kasvama.

FHMi maailmavallutusplaanid avaldavad muljet. Veel tänavu tahetakse lisaks Eestile viia ajakiri veel kaheksasse riiki, teiste hulgas ka Leetu. Lätis hakkas ajakiri ilmuma mullu oktoobris ja saavutas kiiresti 20 000-lise tiraa?i.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing