Võrumaa omavalitsused said 64 internetiühendust

08. jaanuar 2004, 13:43

Elion Ettevõtted AS ehitas Võrumaa Omavalitsuste Liidu hankelepingu raames 64 internetiühendust, teatas ettevõte.

Internetiühenduse saajate hulgas olid Võrumaa raamatukogud, avalikud internetipunktid, koolid, lasteaiad, vallavalitsused ning seltsimajad.

Võrumaa Omavalitsuste Liidu poolse projektijuhi, Rõuge vallavanema Kalvi Kõva sõnul oli hanke eesmärgiks võimaldada interneti püsiühenduste kättesaadavus võimalikult suurel osal Võrumaa territooriumist. ?Meie sooviks on luua interneti püsiühendus igasse Võrumaa asulasse ja valda, aidates nii kaasa külaelu taastamisele ning kultuuri? ja majanduselu aktiviseerimisele,? lausus Kõva.

Elion Ettevõtted ASi juhatuse liikme Ahto Orava kinnitusel on tänu hankele võimalik umbes 70% Võrumaa territooriumist kasutada interneti püsiühendusi kas kaabelvõrgu või raadioühenduste vahendusel. ?Umbes 90% võrumaalastest elab nüüd interneti püsiühenduste levialas,? ütles Orav. ?Võrumaale lisandus hanke tulemusel 30 ADSL interneti püsiühenduste sõlme ning kolm raadiointerneti leviala.?

Võrumaa Omavalitsuse Liidu väljakuulutatud riigihanke mahuks oli ligikaudu 1,2 miljonit krooni, millele lisaks investeeris Elion omalt poolt projekti teostamisse 1,9 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing