Sakala: Endine pangajuht sai tingimisi karistuse

08. jaanuar 2004, 08:31

Kohus mõistis endisele Hansapanga Sakala kontori juhatajale Merike Mugurile riisumise ja võltsimise eest aastase vangistuse kolmeaastase katseajaga.

Viljandi maakohus mõistis karistuse lihtmenetluse korras Merike Muguri, kaitsja Mart Sikuti ja prokurör Milja Jansoni vahel sõlmitud kokkuleppe põhjal, kirjutab Sakala.

2000. aasta 30. oktoobrist kuni 2002. aasta 3. augustini võttis Mugur oma ametiseisundit kuritarvitades nelja Hansapanga kliendi tähtajaliselt arvelt välja kokku 305 000 krooni, võltsides selleks ametlikke dokumente.

2002. aasta 1. septembril jõustunud karistusseadustik kergendas Muguri karistust. Kui varem kehtinud kriminaalkoodeksi järgi oleks saanud talle riisumise eest määrata kuni kaheksa aasta pikkuse vangistuse, siis karistusseadustik lubab sel puhul rahatrahvi või kuni kolmeaastast vangistust.

Endisele pangatöötajale mõisteti riisumise eest aastane ja võltsimise eest viiekuune vangistus ning arvati kergem karistus raskemaga kaetuks. Karistust ei pöörata täitmisele, kui Mugur ei pane kolmeaastase katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu. Tekitatud kahju on ta hüvitanud.

Riisumise ilmsiks tulemise ajal oli Mugur Nordea panga Viljandi esinduse juht. Ta lahkus sellest ametist omal soovil 2. septembril. Praegu töötab Merike Mugur aktsiaseltsi Rael müügidirektorina.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing