General Motors tõstis kasumiprognoosi

09. jaanuar 2004, 10:05

General Motors üllatas eile tugeva kasumiootusega tõstes selle aasta prognoosi pea dollari võrra aktsia kohta, kirjutab Financial Times.

Eile avaldatud prognoosis teatas maailma suurim autotootja, et ootab selle aasta kasumiks 6-6,5 dollarit aktsia kohta, mis on tunduvalt suurem, kui analüütikute poolt seni ennustatud 5,6 dollarit aktsia kohta. Suur kasum loodetakse saada tänu globaalsele nõudluse kasvule veoautode järele, USA majanduskasvu kiirenemisele ning uute toodete turuletoomisega, millele aitab kaasa senine kulude kokkuhoiu poliitika.

Sõidukite müügiprognoosi tervikuna alandati aga 1 kuni 1,4 miljardi dollarini (12-17 miljardi kroonini), mis on tunduvalt madalam möödunud aastal avaldatud prognoosist, mis oli 1,7-1,9 miljardit dollarit. Ka kolmapäeval Detroidi autonäitusel kurtis General Motorsi tegevjuht Rick Wagoner, et kontserni põhitegevus, autode tootmine, toob veel liiga vähe tulu.

General Motors teatas, et loodab kasumit tõsta kulude kärpimise kaasabil. Seda võimaldab muuhulgas osade ja tooraine sisseostupoliitika muutmine. Wagoneri sõnul on alandanud autoraadiote mudelite arvu seniselt 270lt 50le. 70 signaalitüübi asemel on jäänud vaid kolm.

General Motorsi <GR#US.GM> aktsia hind langes eile 0,02 protsendi võrra 54,99 dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing