PM: Juhan Parts tahab ministritelt lisatasude tagasimaksmist

09. jaanuar 2004, 08:15

Ministrid, kes said riigi sihtasutuste nõukogudest lisatasu, peavad raha tagasi maksma, kui juristid tasude ebaseaduslikkust kinnitavad, teatas peaminister.

«Minister saab palka ja punkt,» vastas peaminister Juhan Parts eile küsimusele, kas lisatasud on tema arvates seaduslikud. «Kui raha on saadud seadusvastaselt, siis tuleb see loomulikult tagasi maksta.»

Kuigi vabariigi valitsuse seadus keelab ministritel «töötada ühelgi teisel tasustataval ametikohal, välja arvatud teaduslik ja pedagoogiline töö», on vähemalt kolm praeguse valitsuse ministrit võtnud vastu lisatasu sihtasustuste nõukogudest, kirjutab Postimees.

Keskkonnaminister Villu Reiljan sai Keskkonnainvesteeringute Keskuse nõukogu esimehena möödunud aastal 42 286 krooni, kultuuriminister Urmas Paet Eesti Filmi Sihtasutusest 11 100 krooni ja Kunstimuuseumi Ehituse Sihtasutusest 23 125 ning sotsiaalminister Marko Pomerants sihtasustusest Virumaa Muuseumid pisut üle 6000 krooni.

Pomerants selgitas eile Postimehele, et Virumaa Muuseumide nõukogu liikme tasu määrati talle enne ministriametisse asumist ja ta ei pööranud valitsuse liikmeks saades sellele kuigivõrd tähelepanu.

Sotsiaalminister lubas, et talle piisab peaministri hinnangust ja ta maksab raha tagasi sõltumata sellest, mida arvavad asjast juristid.

Kultuuriminister Urmas Paet lubas, et teeb esmaspäeval avalduse, milles palub endale nõukogu esimehe tasude maksmise lõpetada, ja maksab raha tagasi, kui on üheselt selge, et ta on selle saanud seadusvastaselt.

Reiljan seevastu laskis ministeeriumi pressiteenistusel teatada, et talle on Keskkonnainvesteeringute Keskuse nõukogu esimehe tasu makstud seaduslikult ja seetõttu on etteheited ebaseadusliku tasu saamise osas täiesti alusetud.

Postimehele teadaolevalt kavatseb peaminister lisatasude õiguspärasuses selguse saamiseks pöörduda õiguskantsler Allar Jõksi poole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing