Nitrofert investeerib tänavu ligi 100 mln kr

09. jaanuar 2004, 14:02

Pärast eelmise aasta tööseisakut on Ida-Viru üks suuremaid tööandjaid AS Nitrofert omanike tehtud investeeringute toel taas jalgele tõusmas.

Tänaseks on Nitofert partneritele tasunud vahepeal kuhjunud võlad ja investeerinud tootmise uuendamisse 30 miljonit krooni. Sel aastal on kavas investeerida veel 70 miljonit krooni. Näiteks on paari viimase kuuga välja vahetatud tehasekompleksi katus kokku 18000 ruutmeetrit.

Nitorferti omanikering on mitu korda muutunud, praegu on selle suuromanik Oriental Chemtrade Ltd. Ettevõtte nõukogus on kaks Venemaa keemiatööstuse juhtfiguuri, kelle nimesid pole avaldatud.

Detsembris kuulutas Nitroferti aktsionäride üldkoosolek välja suunatud aktsiaemissiooni ettevõtte aktsiakapitali suurendamiseks praeguselt 67,8 miljonilt kroonilt 161 miljoni kroonini. Emissioon on suunatu tänastele aktsionäridele ja selle eesmärgiks on viia ettevõtte aktsiakapital ja omakapital vastavusse äriregistri nõuetega. Sellest saadav tulu on kavas suunata tehase edasisse arengusse.

AS Nitrofert on 465 töötajaga Ida-Virumaa suuremaid tööandjaid, mis toodab looduslikust gaasist ammoniaaki ja karbamiidi. Toodangut kasutatakse liimide valmistamisel ja põllumajanduses väetisena. Ligi 90 % toodangust läheb eksporti Euroopa Liidu maadesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing