Nokia tõukas USA börsid uutesse kõrgustesse

09. jaanuar 2004, 10:05

Nokia üllatuslik neljanda kvartali majandusprognooside tõstmine vedas USA juhtivad börsiindeksid paari viimase aasta uute rekordtasemeteni.

Tehnoloogiasektori liikumisi kajastav Nasdaqi koondindeks tõusis 1,09% võrra 2100,25 punktini. Tegemist kõrgeima sulgemistasemega pärast 3. juulit 2001, kirjutab uudisteagentuur Reuters. Dow Jones tööstuskeskmine peatus aga viimase 22 kuu kõrgeimal 10 592,44 punkti suurusel skooril. Tõusu päevaga 0,6%.

Eufooria põhjustajaks oli maailma suurim mobiiltelefonide tootja Nokia <GR#US.NOK>, mis tõstis eile pärastlõunal oma nelja kvartali kasumiprognoosi, kuna kompanii mobiiltelefonide kui ka võrguseadmete divisjoni kvartalinumbrid on loodetust paremad.
Nokia aktsia tõusis eile USAs 13,9% tasemeni 20,47 dollarit.

?Olukord on turul tugev, kuna enamus inimesi ei näe silmapiiril ühtegi suuremat probleemi, mis võiks turu vankuma lüüa,? ütles LibertyView Capital president Rick Meckler.

Eile peale turu sulgemist avas neljanda kvartali majandustulemuste hooaja alumiiniumitootja Alcoa <GR#US.AA>, näidates möödunud aasta suure kahjuminumbri kõrvale kasumit. Paraku teatas ta ka töökohtade koondamisest. Väärtpaber on järelkauplemisest mõnevõrra taandunud.

Täna ootavad investorid pingsalt USA detsembrikuu tööhõive näitajad ning loodavad vaikselt et olukord tööturul on paranemas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing