Rahapesu andmebüroo võtab töötajaid juurde

Liis Kängsepp 12. jaanuar 2004, 16:22

Rahapesu andmebüroo tahab funktsioonide kasvu tõttu võtta märtsis tööle kuus inimest, praegusest koosseisust jääb uute ülesannete täimiseks väheseks.

?Ei oska kommenteerida veel, kui palju inimesi juurde saame,? ütles rahapesu andmebüroo juht Arnold Tenusaar. ?Küsisime kuus, aga pole veel otsustatud, palju meile antakse. Optimaalne oleks pikemas perspektiivis juurde võtte kusagil 20 inimese ringis.?

Jaanuari algusest kehtima hakanud rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse järgi peab rahapesu andmebüroo nüüd hakkama tegema järelvalvet kõigi seaduses nimetatud subjektide üle, kes ei ole Finantsinspektsiooni järelvalve all. Sellised subjektid on näiteks hasartmängude või loteriide korraldajad.

?Subjekte on üle tuhande,? sõnas Tenusaar. ?Kõigepealt tuleb need kaardistada ja siis arutada, kuidas järelvalvet teostada.?

Peale selle tuleb rahapesu andmebürool nüüd hakata menetlema rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduses sätestatud väärtegusid.

Lisaks muutus andmebüroo keskkriminaalpolitsei iseseisvaks struktuuriüksuseks, mis Tenusaare sõnul nende töös midagi ei muutnud. ?See ei tähenda, et terve keskkrimka hakkab nüüd meie andmebaase kasutama,? sõnas Tenusaar.

<pilt2#fotod/Inimesed/Inimesed_T/arnold_tenu_saar_1_andras.jpg#600#401#Arnold Tenusaar>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing