Tetra Pak uurib pistisesüüdistust Parmalati skandaalis

13. jaanuar 2004, 11:19

Maailma suurim pakenditootja Tetra Pak ütles eile, et on alustanud sisejuurdluse väidetava pistiseandmise uurimiseks Parmalati endisele juhile Calisto Tanzile.

Ülekuulamisel väitis Itaalia piimanduskontserni endine finantsjuht Fausto Tonna, et Tetra Pak on Tanzi isiklikule kontole kandnud miljoneid eurosid, kirjutab Financial Times.

Tonna väitis uurijatele läinud nädalal, et Tetra Pak maksis Parmalatilt lepingutes saadud allahindluse tagasi, saates raha Tanzi perekonnale kuulunud offshore firmade arvetele. Summa kasvas 5-6 miljonilt eurolt ajavahemikus 1996-1999 aastal 2000 15 miljonile eurole ning aastal 2001 30 miljonile, ütles Tonna.

Tetra Paki pressiesindaja sõnul on firma alustanud sisejuurdlust. ?Allahindlus on tavaline praktika,? ütles Jörgen Haglind, lisades, et talle pole küll teada, et firma sellistel juhtudel raha tagasi oleks maksnud.

Parmalat rajas oma edu Itaalias kuuekümnendatel aastatel Tetra Paki uudsele tehnoloogiale, mis pikendas pakipiima säilivusaega. Täna on Tetra Pak Parmalatiga seotud 23 riigis ning Parmalat annab 3% (250 miljonit eurot) Tetra Paki 7,5 miljardi euro suurusest aastakäibest.

Tetra Pak on peamine tegevusharu Tetra Lavali kontsernis, mille asutajaks on Rootsi Rausingu perekond ? Euroopa üks rikkamaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing