Itaalia konstitutsioonikohus võttis Berlusconilt puutumatuse

13. jaanuar 2004, 16:39

Itaalia konstitutsioonikohus tunnistas kehtetuks seaduse, mis andis puutumatuse riigi peaminister Silvio Berlusconile, teatab BBC.

Möödunud aasta juunis parlamendi poolt vastuvõetud seaduse kohaselt pääsenuks Berlusconi kohtulikust jälitamisest kuni valitsusaja lõpuni. Seadus võeti vastu just hetkel, kui Berlusconi pidanuks vastust andma altkäemaksuprotsessil. Peale peaministri said immuniteedi veel neli riigi kõrgeimat juhti.

Nüüd kavatseb prokuratuur taas alustada kuulamisi ja Berlusconil tuleb uuesti naasta 1985. aasta sündmuste juurde. Uurijate versiooni kohaselt toimus tollal kohtunike äraostmine, kelle abil ärimees püüdis takistada riikliku kompanii SME minekut ühe konkurendi kontrolli alla.

Kui korruptsioonis süüdistatud peaminister Berlusconi eelmise aasta mais Milaano kohtusse tunnistusi andma tuli, teatas ta muuhulgas, et on teiste kodanikega võrreldes seaduse ees teistest võrdsem: 'Selle tähtsa protsessi keskmes on tavaline kodanik. Seaduse ees on kõik kodanikud võrdsed. Kuid see kodanik on võibolla teistest veidi võrdsem, kuna 50 protsenti itaallastest on andnud talle vastutuse seda maad valitseda,' ütles Berlusconi.

<#Lenta.ru=http://lenta.ru/world/2004/01/13/immunity/>
<#BBC=http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/3392973.stm>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing