EPL: Teadlased kahtlevad Eco kuivtoidus

13. jaanuar 2004, 08:06

Teadlaste sõnul ei välista Eco kuivtoidu mürgisust see, et analüüsitud proovidest ei leitud toksiine ega salmonelloosi või esines neid alla lubatud piirmäära.

Eelmisel nädalal alustas Säästumarket taas koeratoidu müüki, samas ei välistanud koeri lahanud loomaarst Eco rolli koerte surmaga lõppenud mürgistuses, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Olen oma erialatöös kokku puutunud toksiinide sünergismi (koostoime ? toim) nähtusega ja julgen kahelda selle loomatoidu ohutuses,? ütles Eesti Maaviljeluse Instituudi vanemteadur Ph.D (Agr) Heino Lõiveke.

?Analüüsitud toksiinid koos esinedes, isegi väga väikestes kogustes, on sadu kordi mürgisemad kui üksikult esinedes.?

Taas müüki paisatud koeratoit võib teadlaste sõnade kohaselt tuua kaasa järjekordse haigestumislaine. ?Liiga vara pandi toit müüki tagasi,? hoiatas Lõiveke.

Taimse materjali kontrolli keskuse mikrobioloogialabori juhataja Riho-Jaak Sarand ütles, et loomulikult on Eco kuivtoit mürgine, aga tema sõnul on veterinaaridel võimalus seda tõestada. Linnutoidus kasutatakse palju antibiootikume, mis kanduvad koertele edasi linnulihaga kuivtoidu söötmisel. Sarandi sõnul peaksid veterinaarid uurima antibiootikumide sisalduvust koerte toidus.

Pärnumaa koerakasvatajad pole analüüside tulemustega rahul, sest kuue shetlandi lambakoera surma täpsed põhjused on tänaseni teadmata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing