Lõuna-Eesti põllumehed saavad PRIAs põllumaad deklareerida

13. jaanuar 2004, 11:58

Lõuna-Eesti põllumassiivide kohta valmisid uued kaardid, mistõttu tänasest on sealsetel põllumeestel võimalik oma põllud PRIAs deklareerida.

Kaardid valmisid Tartu, Võru ja Põlva maakonna kohta, teatas PRIA.

ELi pindalatoetusi makstakse põllumeestele ainult deklareeritud maa kohta.

Põllumehed saavad deklaratsiooni täita PRIA piirkondlikes büroodes, mis asuvad Tartus aadressil Kooli 13, Võrus Katariina tänav 7 ja Põlvas Puuri tee 1. Soovitame PRIAsse minnes olemasoleva kaardimaterjali, näiteks katastriplaani kaasa võtta. Siis on PRIA spetsialistil lihtsam arvutist õige põld või rohumaa üles leida. Sealt saab ka deklareerimise vorme. Deklareerida tuleb nii 2002. kui ka 2003. aastal kasutuses olnud põllumajanduskultuuride pind, püsirohumaa ja kasutamata põllumajandusmaa.

Praegu on deklareerimine vabatahtlik ja seda said seni teha Saare, Hiiu, Lääne, Ida-Viru, Lääne-Viru, Viljandi, Valga, Pärnu ja Harju maakonna põllumehed ja loomapidajad. Neis maakondades on põllumaad PRIAs kirja pannud kokku tuhat põldurit.

Rapla, Järva ja Jõgeva maakonna kaardimaterjalid valmivad hiljemalt veebruari alguseks ja seejärel on ka nende maakondade põllumeestel võimalik maa PRIAs kirja panna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing