PM: Valitsus jagab riigi neljaks osaks

14. jaanuar 2004, 08:04

Homme arutab valitsus Eesti määratlemist nelja toimealana, mis oleksid põhja-, lõuna-, ida- ja läänepiirkond keskustega Tallinnas, Tartus, Jõhvis ja Pärnus.

Valitsuse kabinetiistungile toimealade kaardistamist käsitleva dokumendi ette valmistanud minister Jaan Õunapuu sõnul lähtub see tõsiasjast, et neli keskust on sisuliselt juba välja kujunenud.

«See on viimase viie aasta tegevus. Ministeeriumite suvareformimise järgi on leitud need punktid või need keskused, kuhu siis neid riigiasutusi on koondatud,» rääkis Jaan Õunapuu Postimehele. «On iseküsimus, kas need on kõige otstarbekamad. «Ma arvan, et kabinet arutab seda neljapäeval ja võib-olla teeb ka sellise otsuse, et seda ei peaks väga dogmana võtma.»

Üheks viimati neljaks toimealaks regionaliseerunud riigiasutuseks on politseiamet, mis koondas juhtimise juba nimetatud nelja keskusesse Tallinnas, Tartus, Jõhvis ja Pärnus, jättes senise 17 prefektuuri asemele neli. Samasuguse struktuurini tahab 2005. aastaks jõuda ka maksu- ja tolliamet.

Kümme aastat Viljandi maavanema ametit pidanud Helir-Valdo Seederi hinnangul algas regionaliseerimine 1997. aastal. Nii regionaliseeris Villu Reiljani juhitud keskkonnaministeerium Seederi väitel omaaegsed metskonnad ja keskkonnateenistused.

Seeder on veendunud, et elanikkond kaotab regionaliseerimisest, isegi kui riik haldusaparaadi vähendamisega kokku hoiab, sest teenuse tsentraliseerimisega muutub see tavalisele inimesele raskemini ligipääsetavaks.

Minister Õunapuu hinnangul pole paljud teenused täna siiski enam mitte kõikides maakonnakeskustes kättesaadavad ja need tuleb sinna tagasi viia: «Ilmselt neljapäeval toimuva kabinetiistungi üks otsustamise koht on see, et valitsus soovitab ühel või teisel ministeeriumil maakonna keskustes üht-teist uuesti taastada.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing