Haridusministeerium: Koolimaju ei riigistata

Liis Kängsepp 14. jaanuar 2004, 14:57

Haridus- ja teadusministeerium süüdistab Eesti Päevalehte valeinfo levitamises ning teatas, et koolimajade riigistamist ei ole plaanis.

Järgneb haridus- ja teadusministeeriumi pressiteade:
?Haridus- ja Teadusministeerium distantseerub tänases (14.01.2004) Eesti Päevalehes ilmunud artiklis 'Koolimaju ähvardab riigistamine' kirjutatust ning teatab, et ühtegi tegevust artiklis nimetatud koolide riigistamise suunas ei ole olnud ega ole ka plaanis.

Minister Maimets kinnitas ka kõnesolevas artiklis, et kindlasti jäävad tulevikus koolid praegustele omanikele.

Eesti Päevalehe artikkel sisaldab paraku ka valeinfot ning on tendentslik, juba ainuüksi asjaolu, justkui minister oleks eile Eesti Päevalehele kommentaare andnud, ei vasta tõele.

Artikli aluseks võib oletatavalt olla 2003. aasta sügisel Haridus- ja Teadusministeeriumi pressikonverentsil tutvustatud munitsipaalkoolide rahastamispõhimõtete komisjoni vahearuanne, milles laiapõhjaline komisjon ? kohalike omavalitsuste, koolijuhtide, ametnike jt liikmetega esitas haridus- ja teadusministrile ülevaate haridussüsteemi rahastamise alternatiividest. Ükski neist alternatiividest ei saanud komisjoni ühest toetust.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing