USA börsid: Inteli tulemuste ootus avas investorite rahakotid

15. jaanuar 2004, 09:40

USA aktsiaturg tegi eile pärastlõunal vahetult enne Inteli, Yahoo! ja Apple kvartalitulemuste avaldamist mõõduka tõusu, kirjutab uudisteagentuur CBS.

Intel aktsia ise koos Philadelphia pooljuhtide indeksiga andsid ootusärevas kauplemises päevaga järele aga 0,6%.

Turg sai eile hommikul inspiratsiooni USA novembrikuu ootamatult madalast kaubavahetusdefitsiidi näitajast, tootjahinnaindeksi detsembrikuu kobedast tõusust ja Föderaalreservi poolt avaldatud Beezi raamatu positiivsesetest kommentaaridest USA majanduse kohta.

Dow Jones tööstuskeskmine tõusis päevaga 1,1% ja Nasdaqi koondindeks 0,7%. Indeksite sulgemistasemed jäid vastavalt 10538 ja 2111 punktile.

?Värske tõusu taga on uue raha lisandumine börsile, inimesed ei taha jääda eemale turu tõusust ja lisaks oodatakse ootustele vastavaid või paremaid neljanda kvartali majandustulemusi,? ütles Thomas Weisel Partners aktsiakauplemise juht Tim Heekin.

Ryan, Beck Co kauplemisjuht Jay Suskind lisas, et turg ei oota nii väga neljanda kvartali majandustulemusi kui kompaniide positiivseid tulevikuprognoose.

Kompaniide poole pealt rallis AT T Wireless aktsia raporti peale, et kompanii peab uusi läbirääkimisi Cingular Wirelessiga ühinemiseks 17%, tasemeni 9,99 dollarit.
Mõlemad firmad pidasid ühinemisläbirääkimisi rohkem kui aasta tagasi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing