PM: Valitsus võtab täna luubi alla ETV ja Eesti Raadio liitmise

15. jaanuar 2004, 08:28

Täna valitsusse jõudva rahvusringhäälingu loomise kava heakskiitmisel hakkab juba järgmisel aastal Eesti Televisiooni ja Eesti Raadiot juhtima üks juhatus.

Ringhäälingu ümberkorraldamise rahastamise skeem, mille koostasid kultuuri-, rahandus- ja justiitsministeeriumi esindajad, jääb pisut tagasihoidlikumaks, kui pakkus sügisel valminud audiitor- ja konsultatsioonifirma KPMG uuring, kirjutab Postimees.

Nii ennustab kava 2007. aastaks ehitatava tele- ja raadiomaja maksumuseks 125 miljonit krooni ning seniste tele- ja raadiomajade müügist loodetakse saada 30 miljonit krooni. Varem pakkus uuringufirma uue hoone hinnaks paarsada miljonit krooni enam.

Seni pole veel avalikustatud, kuhu uus ringhäälingumaja tahetakse ehitada.

Ühendatud ringhäälinguorganisatsiooni iga-aastane riigitoetus peaks kava koostajate hinnangul suurenema igal aastal vähemalt 17 protsenti, ulatudes 2007. aastal 549 miljoni kroonini. Tänavu eraldas riik Eesti Raadiole ja Eesti Televisioonile (ETV) kokku 287,6 miljonit krooni.

Kava käsitleb ka digitaaltelevisiooni ETV-Digi rajamist aasta pärast, kus lisaks kultuuri- ja haridussaadetele näidatakse vaadatavamatel kellaaegadel ka venekeelseid saateid. Raadioprogramme hakatakse digitaalvõrgus edastama plaanide järgi 2006. aastal.

Rahandusminister Taavi Veskimägi sõnul polnud tal veel eile võimalik uuele tegevuskavale hinnangut anda, sest ta kujundab oma seisukoha täna pärastlõunaks, mil valitsus kabinetiistungile koguneb. «Põhimõtteliselt ei ole ma liitmise vastu, küll aga soovin kindlasti kõiki tingimusi teiste ministritega arutada,» ütles Veskimägi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing