Pärnu PM: Raivo Trass küsis Argentina reisiks kultuurkapitalilt toetust

15. jaanuar 2004, 09:04

Endla teatri peanäitejuht Raivo Trass ei käinud Argentinas mitte sugulase pulmas, vaid Buenos Airese teatriimprovisatsioonide festivalil.

Selle aasta esimene kultuurileht Sirp informeerib lugejaid kultuurkapitali 2003. aasta neljanda kvartali toetustest.

Muu hulgas saavad lugejad teada, et näitekunsti sihtkapital on Raivo Trassile eraldanud 12 000 krooni Argentinas toimunud teatriimprovisatsioonide festivali sõidu- ja majutuskulude hüvitamiseks, kirjutab Pärnu Postimees.

Kultuurkapitali näitekunsti ja rahvakultuuri sihtkapitali projektijuhi Koidu Oja sõnul küsis Trass toetust 16.-28. detsembrini aset leidnud Argentina-reisi lennupiletite ja majutuse jaoks.

Teatriimprovisatsioonide festivali ajaks on taotluses märgitud 16.-17. detsember, kohaks Buenos Aires.

5. jaanuari SL Õhtuleht ja 10. jaanuari Pärnu Postimees informeerivad lugejaid teleajakirjanik Mati Talviku tütre Argentinas toimunud pulmadest, millest võttis osa ka pruudi tädimees Raivo Trass. Trass lendas Eestist koos 11 pulmakülalisega Argentinasse 16. detsembril, pulmad peeti 20. detsembril.

Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali esimehe Kalju Orro sõnade järgi saab sihtkapital otsust langetades lähtuda ainult taotleja avaldusest.

Kultuurkapitali töötajad kontrollivad hiljem küll näiteks lennukipiletite õigsust, kuid mingit sisulist analüüsi rahaeraldusele ei järgne.

Küsimusele, kus on tuntud loomeinimeste silmaringi avardamise piir, vastas kultuurkapitali nõukogu esimees kultuuriminister Urmas Paet, et praegu on see piir näitekunsti sihtkapitali hinnata.

?Kulutuste kasutegurit on hiljem raske hinnata, me ei tea, mis kellegi peas toimub,? lausus Paet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing