Pärnu tahab gaasi

16. jaanuar 2004, 08:47

Pärnu linn astub samme teistest energiatest odavama je keskkonnasõbralikuma gaasi kasutuselevõtuks.

Pärnu linnapea Väino Hallikmägi kohtus eile AS Eesti Gaas, Soome Gasum ja Gaasienergia AS juhtkonnaga. Jutuks oli Pärnusse gaasitrassi rajamine.

Linnapea kinnitas, et Pärnu linn toetab kindlasti AS Eesti Gaasi projekti tuua linna gaasitrass, kuna see loob võimaluse soojatootjatele ja tarbijatele üle minna majanduslikult soodsamale ning ökoloogiliselt puhtamale gaasiküttele.

Ühiste kavatsuste protokolli sõlmivad linn ja Gaasienergia AS järgmisel nädalal, gaasitrassi pikendus Vändrast Pärnusse valmiks lähimas tulevikus.

Hallikmägi sõnul võidavad gaasi linna toomisest eelkõige soojatarbijad ehk Pärnu linna elanikud. Pärnu linn on oma üldplaneeringus näinud ette võimalike gaasitrasside asukohad ja pakub abi asjaajamisel ning kaevetööde koordineerimisel, ütles linna avalike suhete nõunik Romek Kosenkranius.

AS Eesti Gaas juhataja Aarne Saar avaldas lootust, et maagaas muutub Pärnu tarbijate seas populaarseks kütteks, kuna gaas on suhteliselt soodne ja puhas kütteaine. Kuna plaanil on ka investorid olemas, võib maagaas Pärnusse jõuda juba paari aasta jooksul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing