Hansapanga II samba fondide maht ületas 500 miljoni krooni piiri

16. jaanuar 2004, 14:10

Eile tõusis Hansapanga kohustuslike pensionifondide varade maht esimest korda üle 500 miljoni krooni, üle poole sellest summast on kasvustrateegiaga fondis K3.

Hansapanga kohustuslike pensionifondide fondijuht Robert Kitt märkis, et pensionivarade suur kogusumma Hansapanga fondides annab tunnistust klientide usaldusest. 'Igapäevaselt meie investeerimisstrateegiaga tegeledes töötame selle nimel, et usaldus oleks igati õigustatud,' lausus Kitt. 2003. aasta tulemuste põhjal oli Hansa Pensionifond K3 suurima tootlusega fond nii 50/50 aktsiafondide kui ka üldiselt kõigi fondide hulgas.

Kiti sõnul on fondidesse paigutatud varade maht Eestis möödunud aastaga viiekordistunud, mis näitab, et pensioniks kogumisse suhtutakse üha enam kui tavapärasesse ja vajalikku tegevusse. 'Raha kogumine pensionifondi on nagu koolis käimine - esimeses klassis ei saa aru, miks seda vaja on ning ei taha minna. Paar aastat pärast lõpetamist on aga päris hea meel, et on targemaks saadud,' rääkis ta.

Aasta alguse seisuga on Hansapanga kohustuslike pensionifondidega liitunud 177 413 inimest ehk üle poole kõigist liitujatest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing