Eesti Lihatöötlejate Assotsiatsioonil uus liige

16. jaanuar 2004, 09:42

Sell nädalal võeti Eesti Lihatöötlejate Assotsiatsioon liikmeks vastu AS Todas. 1992. aastast Võrumaal tegutsev AS Todas on ELA kaheksas liikmesfirma.

AS Todas omanike hulka kuuluv Ilmar Tops nimetas ELA-ga liitumise põhjuseks antud ühenduse tegusust.

?ELA on sisuliselt ainus erialaliit, mis aktiivselt tegeleb lihaturu küsimustega. Lisaks pooldame ka meie kondilihamassi vorstides mitte kasutamist ja soovike oma toodetele märki Aus Kaup,? ütles Ilmar Tops.

AS Todas käive aastal 2003 oli ligi 13 miljonit krooni. ASis Todas töötab 70 inimest ning ettevõte turustab omatoodangut 15 omaenda poes Lõuna- ja Kesk-Eestis. Ligi 80 % ettevõtte toodangust moodustavad singitooted.

ELA liikmesettevõtted on Arke Lihatööstus, Linnamäe Peekon, Nõo Lihatööstus, Oskar Lihatööstus, Otepää Lihatööstus Edgar, Rey Lihatööstus, AS Todas ja Valga Lihatööstus. ELA liikmesfirmade tooted kannavad märki Aus Kaup, mis näitab, et neis pole kasutatud kondilihamassi (MDM). Eesti Lihatöötlejate Assotsiatsioon on oma loomisest saadik nõudnud, et kõik liha- ja vorstitooted oleksid varustatud selge infoga, millest on need täpselt valmistatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing