Austraalia pank valuutakauplemise skandaalis

19. jaanuar 2004, 11:11

Austraalia pank National Australia Banki (NAB) valuutakauplemise skandaali uurimine laieneb, kirjutab Dow Jones.

NAB võis kaotada valuutakauplemisega kuni 600 mln Austraalia dollarit (5,76 mld krooni).

Riigi suurima panga juhatuse esimees Frank Cicutto nõudis ilma loata valuutaoptsioonide kauplemise uurimise laiendamist tooraine, spot-valuuta ja intressimäärade kauplemisele. Uurimise keskmes on väljamõeldud valuutaoptsiooni tehingud.

Analüütikute hinnangul söövad kahjumid kogu loodetud 2004 aasta tulemuste kasvu.

Skandaal hakkab üha enam sarnanema Barings panga skandaaliga.

NAB teatas lühikeses pressiteates, et nad võtavad ette valuutaoptsioonide portfelli ümberhindluse.

?Meie siiani tehtud töö tulemusena on väga väike tõenäosus, et kogukahjum on nii suur nagu turuspekulatsioonidena pakutud 600 mln dollarit,? ütles Cicutto.

Constellation Capital Managementi pangandusanalüütik Peter Van ütles, et kuigi kahjumi suurus on oluline, tahavad panga nõukogu liikmed teada, kuidas nii oluline valdkond nagu NAB riskijuhtimise süsteemid ei toiminud.

?Mis läks valesti ja kuidas see läks valesti, küsivad nõukogu liikmed,? ütles Van.

Kolme Melbourneis asuva NAB töötaja ja ühe Londonis asuva kollegi tegevus peatati eelmisel nädalal seoses ilma õiguseta kauplemise kahtluste tõttu. Lisaks pangale uurivad skandaali föderaalpolitsei ja pangandusesektori regulaatorid. Panga sisejuurdlust assisteerib PricewaterhouseCoopers.

Üks kahtlusalune pangatöötaja, David Bulle, ütles kohalikele lehtedele, et pank teadis tehingutest ja suhtus tolerantselt päevalimiitide ületamistesse.

?Olukord näitab, et NAB ei kontrolli oma äri. Turg vihkab selliseid asju,? ütles üks Sydneys asuv maakler. ?Pangandus on riskide juhtimise äri.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing