Rahandusminister osaleb EL Nõukogu majandus- ja rahandusministrite kohtumisel

20. jaanuar 2004, 09:31

Rahandusminister Taavi Veskimägi osaleb täna Euroopa Liidu Nõukogu majandus- ja rahandusministrite kohtumisel (ECOFIN) Brüsselis.

Kohtumisel on kavas tutvuda Euroopa Komisjoni 2004. aasta tööplaaniga ning EL uue eesistuja Iirimaa eesistumisaja programmi ja prioriteetidega, teatas Rahandusministeerium. 2004. aasta peamisteks märksõnadeks on uute riikide ELiga liitumine ning stabiilsus.

Päevakorras on ka Taani, Austria, Soome ja Rootsi stabiilsus- ja konvergentsiprogrammide hindamine, tutvumine raportiga tööhõive kohta Euroopas ning vähendatud käibemaksumäärad.

Euroopa Liidu Nõukogu on Euroopa Liidu peamine otsuseid langetav institutsioon. Nõukogu koosneb liikmesriikide esindajatest ministrite tasemel ning erinevate küsimuste lahendamiseks on nõukogul erinevad koosseisud, s.t. kokku tulevad erinevate valdkondade ministrid.

Liikmesriikide majandus- ja rahandusministritest koosneva nõukogu koosseisu puhul kasutatakse lühendit ECOFIN. Liituvate riikide ministritel on sõnaõigus, hääletada saavad nad pärast ELiga liitumist. ELi ja liituvate riikide majandus- ja rahandusministrid kohtuvad kord kuus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing