EPL: Uutele eurosaadikutele endine palk

20. jaanuar 2004, 07:42

Uutest liikmesriikidest pärit europarlamendi saadikuid ootab pärast juunikuised valimisi loodetud 8500 euro asemel kuus senine kodumaine saadikupalk.

Möödunud nädala lõpul ei suutnud ELi liikmesriigid lahendada vaidlust, kas hakata Euroopa Parlamendi saadikutele maksma ühtset kuutasu või mitte, kirjutab Eesti Päevaleht.

Praegu maksab iga liikmesriik oma euroesindajaile palka võrdselt rahvusparlamentide saadikutega. See tähendab, et kui heldemate riikide eurosaadikute saadav summa on kuus üle 170 000 Eesti krooni, siis skaala alumises otsas asuv Hispaania maksab omadele napilt 40 000.

Eestist pärit saadikud saaksid europarlamendis seega samaväärset palka riigikogulastega, kes hetkel saavad kuus neli keskmist palka, seega veidi üle 25 000 krooni.

Europarlamendis möödunud aasta lõpul esitatud kompromissi kohaselt saaks iga saadik sõltumata päritolumaast enam kui 130 000 krooni kuus. Selle lootuse on nüüd vähemalt mõneks ajaks torpedeerinud Saksamaa. Liidukantsler Gerhard Schröder teatas eelmisel nädalal, veel enne liikmesriikide saadikute kohtumist, et asja ei saa otsustada enne, kui uus parlament on valitud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing