IPM: Iirimaa peibutab eestlasi 30 000 kroonise palgaga

Inno Tähismaa 21. jaanuar 2004, 08:48

Iirimaa on juba praegu eestlastele tööjõuturu avanud, peibutades inimesi kuni 30 000-kroonise palgaga.

15 praegusest Euroopa Liidu (EL) liikmesriigist on oma tööjõuturu avamisest liitujatele 1. mail deklareerinud vaid üksikud rigid, kirjutab Postimees. Veel mõned kuud tagasi olid selliste riikide nimekirjas Taani, Rootsi, Holland, Iirimaa ja Suurbritannia.

Nüüd on Taani täielikust kiirkorras tööturu avamisest loobunud. Tööturuameti avalike suhete nõuniku Erko Vanatalu sõnul kaaluvad näiteks jõukamad liitujad, nagu Küpros ja Malta, tööjõuturul rakendada teatud piiranguid.
See-eest on iirlased nõus oma tööjõuturgu uute liikmesriikide kodanikega jagama juba enne nende liitumist. Töö- ja palgatingimustega on rahul ka Iirimaal ajutiselt tööl olnud inimesed - 158 ajutisest töötajast soovis alaliselt tööle jääda 80.

Tööturuameti kaudu otsivad iirlased toiduainetööstuse toodangu operaatoreid ja võileibade valmistajaid. Iirimaal Kerry Foodsi kalkunite tapamajas kolm nädalat tööl olnud Andres Luukase sõnul jäi ta tööga ja olmetingimustega rahule. «Neile, kes tööd ei põlga, võib seal töötamist soovitada,» märkis Luukas. «Kes seiklusi otsib, selle jaoks võivad tööpäevad rasked olla.» Eestis jäi Luukas mehhaanikutööst koondamise tõttu ilma. «Siit leiaks erialast tegemist, ent tasu ei küüniks Iirimaal teenitavale lähedalegi.»

Palka makstakse Iiri töölistele 110-150 krooni tunnis. Tulumaksuks kulub viiendik teenitust. Luukasel õnnestus enda sõnul kolme nädalaga teenida puhtalt kätte enam kui 23 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing