Tallinna Sadam maakonnalehele: kaubasadamat Saaremaale ei tule

Inno Tähismaa 21. jaanuar 2004, 10:16

Tallinna Sadama turundusjuht Erik Sakkov ütles maakonnalehele ?Meie Maa?, et kaubasadamat Saaremaale ei tule.

?Ma veel kord rõhutan, et kartus, et tuleb mingi mega kaubasadam, on alusetu,? täpsustas Sakkov keskkonnaminister Villu Reiljani kirjas olnud vihjet, et nõustutakse sadama rajamise esimese etapiga. ?Igasugune logistiline loogika ei ole selle poolt, et vedada kaupa nii kaugele. Selle töö teeb ära Paldiski.?

Et tuleb ka sadama teine etapp, on Sakkovi väitel puhtalt hüpoteetiline võimalus. Me ei saa sadamat ehitada nii, et mitte kunagi pole seda enam mitte kellelegi võimalik arendada,? rääkis Sakkov ja pidas võimalikuks, et kunagi kauges tulevikus võtavad seal meie järeltulijad midagi ette. ?Sadamaid tehakse tuhandeiks aastaiks,? lisas ta.

Praegu ei oska Sakkov lisaks ristluslaevadele ja suvisele praamiühendusele Rootsi-Norraga Saaremaa sadamale ühtegi mõistlikku funktsiooni pakkuda. ?Mingit naftat või värki ei tule sinna elu sees,? sõnas ta.

Ehkki Tallinna sadam on oma tänavusest eelarvest investeeringu Saaremaale välja võtnud, ei ole siiski välistatud, et kui kõik eeltööd saavad edukalt tehtud, lüüakse kopp Küdema lahe kaldal maasse juba käesoleval aastal. ?Samas vahet ei ole, sest isegi kui me homme peaksime saama loa, pole mõtet sadamat valmis ehitada järgmiseks talveks,? selgitas Sakkov. ?Eesmärk on siiski ülejärgmine kruiisihooaeg.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing