Pärnu taastusravikeskused jäävad linnale

21. jaanuar 2004, 10:16

Pärnu linnajuhid ja taastusravikeskuste juhid otsustasid, et sanatooriumid jäävad esialgu linna omandusse.

Linnapea Väino Hallikmägi ütles kohtumisel taastusravikeskuste juhtidega, et kunagi tehtud otsus sanatooriumide munitsipaliseerimiseks osutus õigeks, kuna ettevõtted on kasvatanud endale arvestatava turuväärtuse ja töötavad kasumiga. 'Praegu on tehtud otsus, et linnale kuuluvaid taastusravikeskuseid müüki ei panda, kuid neid arendatakse nii, et neil oleks võimalikult kõrge müügiväärtus,' lausus ta. Samas rõhutas linnapea, et linn on omanikuna tulu teenimisest.

Taastusravikeskuste juhid ja nõukogud avaldasid arvamust, et omanik võiks lasta ettevõtetel edasi areneda ja mitte esialgu taastusravikeskusi võõrandada. Kõigil kolmel ettevõttele on arenguplaanid, enam investeeringuid nõuaks AS Mudaravila konkurentsitaseme tõstmine.

Arutelus kerkis üles mõte, et tulevikus võiks ühendada AS Mudaravila taastusravikeskusega Estonia ja TRK Sõprus peaks arenema iseseisva ettevõttena. Mudaravila ja Estonia liitumise võimaluste hindamiseks on kavas koostada vastav analüüs, mis peaks näitama ära liitmisest saadava majandusliku efekti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing