Toll peatas A. Le Coqi Tallinna aktsiisilao tegevusloa

Inno Tähismaa 21. jaanuar 2004, 12:06

Maksu- ja tolliamet peatas täna seaduserikkumise tõttu ASi Tartu Õlletehas Tallinnas asuva aktsiisilao tegevusloa kuni puuduste likvideerimiseni.

Tegevusluba peatati mitte kauemaks kui 60 kalendripäevaks, teatas maksu- ja tolliameti avalike suhete esindaja Aivar Pau.

Maksu- ja tolliamet tuvastas kontrollkülastustel ASi Tartu Õlletehas kõnealusesse aktsiisilattu Tallinnas Kalmistu teel, et selles ei peeta eraldi dokumenteeritud arvestust aktsiisikauba kohta aktsiisimäärade ja ajutise aktsiisivabastuse juhtude lõikes, laoarvestuse dokumentides olevad andmed ei ole vastavuses aktsiisikauba liikumist kajastavate saatedokumentidega ning aktsiisilao laopinda on tolli teavitamata suurendatud poole võrra, mistõttu asub ajutises aktsiisivabastuses olev kaup väljaspool aktsiisilao territooriumi. Samuti ei ole laos aktsiisikaup ladustatud muust kaubast eraldi.

Lisaks tuvastasid maksu- ja tolliametnikud, et aktsiisikauba saatedokumendid ei vasta rahandusministri määruse nõuetele.

Seadus kohustab pidama arvestust aktsiisikauba kohta aktsiisimäärade, aktsiisivabastuste ja ajutiste aktsiisivabastuste lõikes. Kui tegemist on aktsiisilaopidajaga, kellel on mitu aktsiisiladu erinevate inspektuuride piirkonnas, siis peab aktsiisikauba arvestus olema kõikides ladudes kohapeal.

Kui Tartu Õlletehasel ei ole vähemalt 60 kalendripäeva jooksul tegevusloa kehtivuse peatamist tinginud asjaolusid kõrvaldanud, tunnistatakse aktsiisilao tegevusluba kehtetuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing