EPL: kevadeks tuleb poeletile märkida ka leiva kilohind

22. jaanuar 2004, 08:02

Tarbijakaitseseaduse värske versioon kohustab poepidajaid välja tooma kauba kilohinna ning asutab kaebuste lahendamiseks sõltumatu komisjoni.

Täpsemalt peab kauplus peale müügihinna andma ostjale informatsiooni nn ühikuhinna kohta, milleks on kas kauba üks kilogramm, liiter, meeter, ruutmeeter või kuupmeeter, kirjutab Eesti Päevaleht.

See lubab tarbijatel lihtsamini võrrelda kaupade hindu. Tarbijakaitseameti õigusnõuniku Urmas Ehasoo sõnul on uued nõuded inimestele abiks näiteks leiva-saia, kohukeste ja tarbekeemia ostmisel.

?Kaupluses leitakse tihti, et see leib on hirmus kallis ja ostetakse odavam, kuid palju kergem leib,? selgitas Ehasoo. ?Sama on ka laste lemmikute kohukestega. Kõige odavamad ei pruugi olla kõige soodsamad.? Tema väitel aitab ühikuhind hoiatada ka hiiliva hinnatõusu eest. Aastate jooksul on tootjad rakendanud kohukeste puhul koguste vähendamise praktikat, jättes hinna samaks.

Säästlikumalt saab osta ka kodukeemiat, kus tarbijatel on raske orienteeruda eri mahu ja suurusega pakendite vahel. ?Soome omanikele kuuluv Prisma kett on juba vabatahtlikult läinud seda teed, sest ka Soomes kehtib sama kohustus. Kaupmeestele ei tohiks raskusi tulla,? rääkis Ehasoo.

Sarnaselt paljude Euroopa riikidega saab ka Eesti kolmeliikmelise valitsusvälise komisjoni tarbija ja kaupleja vaheliste vaidluste lahendamiseks, kuhu inimesed saavad kiirelt ja tasuta pöörduda. ?Loodetavasti vähendab see ka kohtute koormust,? lisas Ehasoo.

Riigikogu suunas eile tarbijakaitse seaduse viimasele lugemisele. Jõustuma peaks see koos kaubandustegevuse seadusega 15. aprillil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing