PM: Parkimise hinna tõus ummistab hoovid ja parkimismajad

29. jaanuar 2004, 08:24

Tasulise parkimise ala plaanitav laiendamine ja parkimishinna tõus ei puhasta Tallinna kesklinna autodest, leiavad asjatundjad.

Ka Tallinna parkimiskorraldajad tunnistavad, et hinnatõus ei vii kesklinnast seal seisvaid sõidukeid. Kui autosid tänavaservades ka vähemaks jääb, otsivad juhid võimaluse jätta need hoovidesse või poodide juurde, kirjutab Postimees.

Juba praegu on enamik eravalduses olevaid alasid autodest umbes. Samuti on kesklinna lähistel asuvad kaubanduskeskused hädas seal autosid hoidvate kontoriinimestega.

Tallinna kommunaalameti parkimiskorralduse osakonna peaspetsialist Aado Kuuse nentis, et linn ei suuda ses osas ka kõige parema tahtmise juures midagi ette võtta, sest eramaal saab otsustada ainult omanik.

Pealinna parkimise arengukava ühe väljatöötaja, Tallinna Tehnikaülikooli projektijuhi Ilmar Pihlaku hinnangul toob parkimise kallinemine kaasa lausrünnaku parkimismajadele, mis esialgu pakuvad oma teenuseid uutest tänavahindadest pisut odavamalt.

Parkimismajad ei suuda aga suure tõenäosusega kõiki soovijaid vastu võtta. Praegu liigub Tallinna südalinnas üle 15 000 auto, neist ligi 4000 pargib tänavatel. Parkimismajad mahutavad koos kevadel valmiva Viru keskuse parklaga 2000 sõidukit.

Kuigi uute ehitatavate büroo- ja kortermajadega rajatakse ka väiksemaid maa-aluseid parklaid, lisandub kohti võrreldes parkijate arvu kasvuga ikkagi vähe. Näiteks ootab aprillis avatav Viru keskus 30 000 külastajat päevas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing