Börsiülevaade: Eesti Telekomi börsilt lahkumine taas päevakorras

30. jaanuar 2004, 09:51

Telekomi üleminek TeliaSonera kätte on ühe sammu taas edasi läinud, kuna rahandusminister on saanud valitsuselt ülesande Telekomi müügistsenaarium läbi arutada.

Tänane Eesti Postimees kirjutab, et rahandusminister Taavi Veskimägi sai valituselt volituse Eesti Telekomi aktsiate müügivõimalused ja tagajärjed läbi kaaluda. Eesti riik on Skandinaavia telekomikontserni TeliaSonera järel Eesti Telekomi suurim aktsionär, riigile kuuluva 27,23% telekomifirma aktsiate kogupaki väärtus on eilse aktsia sulgemishinna põhjal 4,37 mld krooni.

Eesti Telekomi müügiteema muutub üha kuumemaks seetõttu, et maist alates avaneb vastavalt aktsionäride lepingule TeliaSoneral võimalus oma 49%list osalust Eesti Telekomis suurendada.

TeliaSonera on näidanud tihti üles huvi oma osalust Baltikumi telekomifirmades suurendada. See on toetanud ka Eesti Telekomi aktsia hinda börsil mistõttu võib oletada, et väärtpaberi hinnas sisaldub juba mõningane preemia. Samas oodatakse, et TeliaSonera maksab lisaks praegusele turuhinnale ülevõtmise korral veel 15-20% suurust preemiat.

See tähendab, et Skandinaavia telekomikontsern peaks Eesti Telekomi täieliku ülevõtmisega arvestama umbes 10 mld krooniga ehk summaga, mis ületab firma möödunud aasta üheksa kuu kasumit.

Võib-arvata, et TeliaSonera jaoks on hind tähtis ja firma võib oodata suurema tuhina möödumist enne kui ta ettevõtet üle võtma hakkab.

Teiseks küsimärgiks on kas Eesti riik näeb mõtet oma osalust 5 mld krooniga maha müüa ehk kas ta näeb sellele rahale paremat rakendust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing