TeliaSonera merekaabli paranduslaev sõidab Rootsist välja veel täna

02. veebruar 2004, 15:58

Laupäeva õhtul seni teadmata põhjustel purunenud Elioni merealust optilist kaablit hakatakse parandama kõige varem kolmapäeva hommikul.

TeliaSonera merekaabli paranduslaev sõidab täna Rootsist välja, kuid õnnetuspaigale jõudmiseks kulub laeval umbkaudu 30 tundi, seega jõuab paranduslaev kaabli purunemiskohta heal juhul homme õhtul. Kuna aga ööpimeduses kaabli parandustöid teha ei saa, ongi kolmapäeva hommik varajaseim aeg, mil töödega alustada saaks.

'Kuna tööd on aeganõudvad ja sõltuvad ilmastikuoludest, siis ei oska valguskaabli täpset parandusaega veel öelda, kuid kindlasti saab see korda selle nädala jooksul,' ütles Elioni meediasuhete juht Ain Parmas. 'Maksumus selgub pärast tööde lõppu,' lisas Parmas.

Rahvusvahelise internetiühenduse ülekoormust ei ole Parmase sõnul täna esinenud, kuna eile õhtul lisati üks interneti välisühenduse kanal Soome ning umbes 80% tavapärasest välisühenduse mahust töötab. 'Samas ei saa välistada, et koormuse kasvades muutub klientide interneti välisühendus tavapärasest aeglasemeks,' ütles Parmas.

Elion vabandab klientide ees häirete pärast internetiteenuste kasutamisel ning teeb endast kõik oleneva, et kõrvaldada rike võimalikult kiiresti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing