Euroopa börsid: Volvo Scania müümisega jännis, aktsia kiires languses

03. veebruar 2004, 12:36

Volvo aktsia on alustanud päeva kiire langusega. Põhjuseks neljanda kvartali oodatust madalam kasumikasv ja suutmatus leida Scania AB aktsiatele ostjat.

Volvo aktsia käis ära 8,6% suuruses miinuses, kuid oli keskpäevaks mõnevõrra kosunud ning maksis 230,50 Rootsi krooni ehk 5,1% eilsest sulgemishinnast vähem, kirjutas uudisteagentuur Bloomberg.

Euroopa suurimat raskeveokitootjat painab 34%ne aktsiaosalus Scanias, mille ülevõtmisele pani neli aastat jala ette Euroopa Komisjon ning mida pole Volvo suutnud rahaks teha. Volvo pakkus lahendusena välja, et ta kannab poole Scania väärtusest oma aktsionäridele, kui ta ei leia firmale ostjat.

?Lahendus, millega nad soovivad Skania osalusest loobuda pole hea,? kommenteeris Credit Agricole analüütik Patrik Sjoeblom. ?Nad peavad müüma oma osaluse 100 protsendiliselt maha, muidu ettevõtte väärtus aktsionäride jaoks kahaneb.?

Teiseks ei meeldinud turule Volvo neljanda kvartali kasuminumber, mis ulatus 1,14 mld Rootsi kroonini, kuid mis Bloombergi poolt küsitletud analüütikute sõnul oleks pidanud keskmiselt ulatuma 1,26 mld Rootsi krooni kanti.
Kolmandaks astus juhatusest tagasi esimees Lars Ramqvist.

Muidu nulli ümber tiirlevatel Euroopa börsidel on löögi all ka teised autosektori aktsiaid. DaimlerChrysler oli keskpäevaks odavnenud 2,3%, BMW 1,8% ja Volkswagen AG 2,7%.
Põhjuseks tuuakse taas odavnevat dollarit, mis sööb USA turule eksportivate eurotsooni firmade müüginumbreid.

Positiivselt on liikunud Euroopa suuruselt teine mikrokiipide tootja Infineon, kuna investeerimispank Goldman, Sachs Co tõstis kompanii reitingut ning loodab, et firma aktsial läheb paremini kui sektoril tervikuna.
Infineon aktsia maksis keskpäeval 12,13 eurot ning oli 0,8% plussis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing