PM: Eesti teeb kümne aasta kõige suurema relvaostu

04. veebruar 2004, 08:10

Kaitseministeerium on sõlminud kaks viimase kümnendi suurimat relvatehingut, ostes Saksamaalt haubitsaid ja tankitõrjerakette.

Oma koosseise kärpiva Saksa armee varudest on kaitseväele soetatud 155-millimeetise kaliibriga järelveetavaid haubitsaid ning juhitavaid tankitõrje raketikomplekse, kirjutab Postimees.

Haubitsad ja raketikompleksid pole küll päris uued, kuid neid on vähe kasutatud ja hästi hooldatud. Kaitseministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Madis Mikko sõnul saab Eesti vastavalt Saksa valitsusega sõlmitud ostu-müügilepingule relvadega kaasa ka laskemoona, varuosasid ning väljaõppeprogramme.

Kahe erineva hanke raames soetatud relvadest on osa Mikko sõnul juba ka Eestisse jõudnud, osa aga on veel Eesti poole teel. Avalikkusele näidatakse tema sõnul uusi relvi esimest korda 24. veebruaril iseseisvuspäeva paraadil.

Kui palju täpselt haubitsaid ja tankitõrje raketisüsteeme osteti ning palju relvade eest maksti, ei ole Mikko sõnul avalik informatsioon.

Lisaks on kaitseministeeriumil hetkel pooleli hange õhutõrje raketikomplekside ja rakettide soetamiseks.

Aprilli lõpus või mai alguses peaks Mikko sõnul esialgsete tulemusteni jõudma ka Soome ja Eesti kaitseametkondade ühine töörühm, mille ülesandeks on kokku leppida jalaväesoomukite müük Eestile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing