Euroopa börsid: megadividendid tõstavad Kesko aktsiat

04. veebruar 2004, 13:38

Euroopa tehnoloogiasektorit painavad Cisco majandustulemused, Kesko aktsia rallib suurte dividendide peale.

Euroopa börse on hoidnud täna pinge all võrguseadmete tootja Cisco Systems eile avaldatud majandustulemused ja fiiberobtilisi seadmeid tootva Ciena Corp kasumihoiatus, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Investoreid teeb murelikuks ka Cisco tegevjuhi John Chambersi ütlus eile, et kompaniide juhid on investeeringute tegemisel endiselt ettevaatlikud.

?Lootused on liiga kõrged. Ettevõtete tulemused on head aga mitte nii tugevad, et tõsta aktsiaid kõrgemale,? ütles Andre Koettner fondist Union Investment.

Võrguseadmete tootmisega tegeleva Alcatel aktsia on odavnenud 3,2%, Ericsson 1,2% ja Siemens AG 0,5%.

Helsingis on täna tuult tiibadesse saanud Kesko. Kaubanduskontsern teatas oma 2003. aasta majandustulemused, kus oli näha 9,3% käibekasvu ning kasumi kerkimist 0,75 eurolt 1,05 euroni aktsia kohta. Mõlemad numbrid vastasid Arvopaperi online andmeil ootustele.

Üllatusena tuli aga juhatuse ettepanek maksta dividendidena välja 2 eurot aktsia kohta, mis moodustab koguni 13,4% aktsia praegusest turuhinnast. Väärtpaber maksis kell 13 Helsingi börsil 14,95 eurot ehk 5,8% plussis,

Maailma suurim paberitootja Stora Enso oli kella üheks kosunud 2,1%, tasemeni 10,32 eurot. Seda hoolimata sellest, et neljanda kvartali kahjum oli SME Direktin andmeil ootustest suurem ja käibenumber ühitis lootustega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing