EPL: Tõukefondide käivitamine hilineb oluliselt

04. veebruar 2004, 08:14

Rahandusministeeriumi hinnangul hilineb Euroopa Liidu (EL) tõukefondidest raha taotlemise algus mitu kuud, fondid käivituvad täielikult alles hilissuveks.

Fondide raha oleks saanud kasutada juba aasta alguses, kuid seni ei ole akrediteeritud ühtegi rakendusüksust, puuduvad ka ministrite määrused, mis toetuste taotlemise protseduuri täpselt paika paneksid, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Töö edeneb üle kivide ja kändude,? ütles rahandusministeeriumi osakonnajuhataja asetäitja Kadri Reinthal. ?Kui asjaga oleks rohkem ametnikke tegelenud, olnuksime 1. jaanuariks ettevalmistustega valmis saanud. Aga eks riigi rahakott paneb asja paika.?

Peale nimetatud puuduste ei ole kinnitatud ka riikliku arengukava (RAK) lisa, mis paneb täpselt paika, milliste summadega meetmeid rahastatakse. Euroopa Komisjon saatis nimetatud lisale suure hulga kommentaare ja parandusettepanekuid.

Praegu käib hoogsalt tõukefondide 15 rakendusüksuse, sealhulgas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, tööturuameti jpt akrediteerimine. ?Peaaegu kõigis asutustes on mingid lüngad, mõnel on raha maht suur, meetmeid palju, tegevused keerulised,? ütles Reinthal.

EAS saab tema sõnul loodetavasti siiski akrediteeritud juba veebruaris, esimeste meetmete raames saab raha taotleda aga märtsis. Põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA) tegeleb siiani Sapardi väljamaksetega, tõukefondide rahasummadeni jõutakse alles hilissuvel.

Reinthali sõnul ei tea viivituse tõttu abitaotlejad praegu, millisteks tegevusteks täpsemalt raha tõukefondidest võib saada. Ta on siiski veendunud, et oluline on saada süsteem puudusteta tööle.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing