PM: Sotsiaalminister lubab vaesuspiiri tõusu hiljemalt järgmisel aastal

05. veebruar 2004, 08:30

Vaesuspiir tõuseb juba aastaid püsinud 500 kroonist kõrgemale hiljemalt järgmisel aastal, lubas sotsiaalminister Marko Pomerants.

Õiguskantsler Allar Jõks leiab Riigikogule saadetud ettekandes, et 500kroonise igakuise toimetulekupiiriga ei ole puudust kannatavatele inimestele tagatud riigi abi põhiseadusega nõutud tasemel, kirjutab Postimees.

Jõksi hinnangul peab riik puudust kannatavatele inimestele hüvitama esmavajaduste rahuldamisest puudu jääva osa.

Jõks ei teatanud, kui palju kroone on vaja minimaalse elustandardi säilitamiseks, kuid väitis, et aastal 1997 vaesuspiiriks määratud 500 kroonist kuus selleks ei piisa.

Sotsiaalminister Marko Pomerants ütles, et toimetulekupiiri tõstmine on plaanis sotsiaalhoolekande seaduse muudatusega. Uued sotsiaalhoolekande põhimõtted valmivad kava järgi jaanipäeva paiku ja koos uue aasta riigieelarvega tuleks sotsiaalministri sõnul tõsta ka vaesuspiiri.

«Võib-olla saame midagi teha ka varem, kuid valitsus pole veel lisaeelarve koostamise võimalustki arutanud,» selgitas Pomerants.

Minister ei soovinud öelda, kui suur peaks täpselt olema vaesuspiir. «Aga kui arvestada, et eluasemekulud tuleb eraldi kompenseerida, siis eks see seal minimaalse toidukorvi maksumuse ligidal peaks olema,» sõnas Pomerants.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing