PM: Kaplinski kogub Mõõdukate leeri ka keskparteilasi

05. veebruar 2004, 08:32

Jaan Kaplinski sotsiaaldemokraatlikke ideid toetava manifestiga on Mõõdukate partei esinumbrite kõrval alla kirjutanud ka mitu Keskerakonna tipptegijat.

Nii seisavad keskparteilaste Siiri Oviiri ja Peeter Kreitzbergi nimed kõrvuti Mõõdukate liidrite Andres Tarandi, Ivari Padari, Eiki Nestori ja Toomas Hendrik Ilvese omadega, kirjutab Postimees.

Parlamendi aseesimees Kreitzberg oli ebalev, kui Postimees palus vastust küsimusele, kas tema allkiri sotsiaaldemokraatliku manifesti all tähendab, nagu võiks ta Keskerakonnast lahkuda ja liituda Mõõdukate baasil laupäeval loodava Eesti Sotsiaaldemokraatliku erakonnaga.

«Ei... seda ei ole ma küll otsustanud,» vastas Kreitzberg lauset venitades.

Kui Kaplinski avaliku kirjaga «Eesti teelahkmel» olid ühinenud keskpartei juhi Edgar Savisaarega sagedasti opositsioonis seisvad Kreitzberg ja Oviir, saabus pressiteade ka Savisaare toetusest.

«Saan ainult nõustuda pöördumisega, milles kutsutakse tervet mõistust esindavaid jõude ühinema ning lõpetama Eestis parempoolsete võimumonopoli,» ütles Savisaar, kuid oma allkirja ta Kaplinski manifestile ei andnud.

Kaplinski, kes tõenäoliselt liitub Mõõdukate laupäevasel suurkogul loodava sotsiaaldemokraatliku erakonnaga, julgustas neid nimemuutmiseks: «On ülim aeg, et sotsiaaldemokraatia heidaks kõrvale viigilehed ning esineks otsustavalt oma nime all, astuks võitlusse oma põhimõtete eest.»

Eile õhtuks oli Kaplinski manifest kogunud netilehel http://sotsiaaldemokraadid.ee/index.php ligi pool tuhat toetusallkirja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing