PM: Uued elamud maketil kiikavad Emajõele

09. veebruar 2004, 08:10

Tartu arhitektuurikonkursi võidutöö tõotab Emajõe äärde kümnete tuhandete ruutmeetrite jagu uut elamispinda.

Läinud nädala lõpul valis linnavalitsuse komisjon Raatuse-Pika-Fortuuna ja Põik tänava vahelise ala arhitektuurikonkursile laekunud 13 töö seast välja kolm paremat ning lisaks veel ühe, mis pälvis 10 000kroonise ostupreemia, kirjutab Tartu Postimees.

70 000 krooni teeninud võidutöö palistab kõik kõnealuse kvartali tänavaääred uuselamutega, mille esimestel korrustel asuvad ärid.

Emajõele avaneva vaatega majades oleksid alumisel korrusel kohvikud ja restoranid, Pika tänava ääres kauplused. Raatuse tänava äärsetesse ühiselamu vastas asuvatesse majadesse on lisaks äridele ja korteritele kavandatud ka hotell.

Umbes nelja hektari suuruse maa-ala keskel laiutaks avalik ruum ehk siis koht, kuhu kõigil oleks asja, kus võiks rahulikult istuda ja aega veeta.

Võidutöö kaaskirjas pole küll öeldud, kui palju oleks kvartalis kasulikku pinda, kuid linnaarhitekt Raivo Mändmaa tõi näiteks ühe mittepremeeritud töö, mis nägi ette kuni 50 000 ruutmeetrit elamis- ja äripinda.

Mändmaa märkis, et kuivõrd ruutmeetri keskmine ehitushind on praegu 10 000 krooni, läheks Fortuuna kvartali teokstegemine maksma 500 miljoni krooni ringis.

Arhitektuurikonkursi võidutöö «Õnneloomus» järgi oleksid vaid Raatuse tänava ääres viie-kuuekorruselised majad, Fortuuna tänava äärde jääksid aga paari-kolmekorruselised elamud.

Raivo Mändmaa tunnistas, et keerulised omandisuhted võivad saada ala arengule teatavaks takistuseks, ent märkis, et juba praegu on seal kaks kinnisvaraarendajat, kes krunte kokku ostavad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing