EPL: Eesti mööblitootja sisustab Toronto suurhotelli

09. veebruar 2004, 07:42

Väike 20 miljoni kroonise aastakäibega mööblitootja OÜ Askala sisustab Kanadas Torontos väliseestlastele kuuluvat 500 toaga ühiselamu-hotelli.

Hotell nimega Tartu College on sisuliselt üliõpilasresidents ? Tartu Ülikooliga sel pistmist ei ole.

Askalale jooksis Kanada projekt eelmise aasta alguses kätte tänu väliseestlastele. Kuigi hinnapakkumised võeti ka kohalikelt firmadelt, tunnistati projekti võitjaks siiski Eesti firma, sest pakkus soodsamat hinda, kirjutab Eesti Päevaleht.

Askala aitas seejärel hotellile ka disainilahendused välja mõelda. Tartu College?i president on Vello Soots ning projektijuht Jüri Nurmberg.

?Meie jaoks on tegemist masstoodanguga,? ütles Askala juhatuse esimees Asko Pukk. ?Kuna möödunud aasta keskel kukkus meil Saksa turg madalseisu tõttu ära, oli Kanada projekt oluline mahu kompenseerimiseks.?

Ettevõte valmistab 18korruselisele üliõpilashotellile kokku viie miljoni krooni eest nii mööbli ? lauad, riiulid, toolid, voodid ? kui ka puitdetailid ? seina- ja põrandaliistud. Toad sisustatakse korruste kaupa, tänaseks on Askala saatnud merekonteineritega juba ligi 2,5 miljoni krooni eest mööblit Kanadasse. Selle aasta lõpuks on ka teine osa tellimusest täidetud.

Askala müüb suure osa oma toodangust Soome, Rootsi, Saksamaale, Hollandisse, Inglismaale ja Iirimaale. Kliendid on kataloogikaubamajad, edasimüügiagendid ning vähemal määral ka kaupluseketid. Firma asub Tallinnas Paneeli tänavas ja annab tööd 65 inimesele. Firma omanikud on Mainor Grupp ja Balti väikekapitalifond

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing