PM: Muusikud vaidlustavad telefonihääletuse

09. veebruar 2004, 07:57

Mitmed eurolaulu võistlusel osalenud meeskonnad teatasid, et vaidlustavad telefonihääletuse ebaõnnestumise tõttu kogu võistluse tulemused.

Ettepaneku laupäeval toimunud lauluvõistluse hääletustulemuste vaidlustamiseks tegi ansambli Slobodan River üks juhte Tomi Rahula. Tema sõnul pole võimalik, et nii suure vaatajaskonnaga saate puhul saab hääletada vaid ligi 20 000 inimest, kirjutab Postimees.

Rahvahääletuse rekordiline osavõtjate arv (lauluvõistluse varasemate finaalkontsertide näitel) on seni jäänud 60 000 piirimaile.

«Kõik telefoniliinid olid kinni ? vähemalt niipalju, kui on minul sõpru ja sugulasi,» kirjeldas Rahula. «Kõik nad ütlesid, et ei saanud hääletada ei lauatelefonidelt ega mobiilidelt.»

Telefonihääletuse eest vastutanud Elioni meediasuhete juhi Ain Parmase hinnangul said oma poolthääle anda ligi kolmveerand soovijaist. «Massihääletuste puhul, kus erakordselt kõrge koormus langeb väga lühikesele ajale, on paratamatu, et kõik soovijad ei saa esimesel võimalusel ühendust,» rääkis Parmas BNSile.

Laulude «Surrounded» ja «Whatever You Say» taga seisnud Alar Kotkase sõnul pole Elioni esindajate hinnang võimalik, sest tõenäoliselt nurjus hääletussüsteem juba pärast esimest kümmet sekundit.

Ta rõhutas, et protesti kavandavad muusikud ei võitle mitte võiduloo vastu, vaid seepärast, et ETV ja Elion ei soovi avalikult oma eksimust tunnistada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing