PM: viiepalline hindamine tõotab koolidest kaduda

10. veebruar 2004, 08:16

Riiklik eksamikeskus kavatseb veel sel aastal muuta tavapärast viiepallist hindamissüsteemi, millega pole rahul ka kooliõpilased.

Eesti Õpilasomavalitsuste Liidu esimehe Ott Sarapuu sõnul on praeguses viiepallisüsteemis liiga vähe positiivseid hindeid - ainult 5, 4 ja 3. Samuti taunis ta haridussüsteemi liigset suunitlust hindamisele, mistõttu õppeprotsess jääb tagaplaanile, kirjutab Postimees.

«Koolis käib kogu tants hinde ümber,» tõdes Sarapuu. «Aga kui ma saan kirjandi hindeks 4, ei ütle see mulle, kas sissejuhatus oli kehv või lauseehitus vale. Hinne peaks andma rohkem tagasisidet.»

Sarapuu sõnul saavad õpetaja ja õpilase vahelised konfliktid sageli alguse hindamisest, mis ühele osapoolele tundub ebaaus, ka koolist väljalangevuse põhjused peituvad tihti puudulikus hindamissüsteemis.

Ta tegi ettepaneku muuta hindeskaala kuuepalliliseks, mille järgi oleks ainus negatiivne hinne 0.

Riiklik Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskus valmistab käesoleva aasta lõpuks ette õpilaste hindamist sätestava määruse eelnõu ja sellega seoses ka hindeskaala muutmist. Eksamikeskuse üldharidusõppekavade talituse peaeksperdi Mari Kadaka hinnangul peab praegune viiepallisüsteem kindlasti muutuma.

«Kaalumisel on erinevaid variante,» ütles Kadakas. «Näiteks kuuepalliskaala, tähtedesüsteem või tagurpidi variant nagu Saksamaal, kus 1 on kõige parem hinne. Või siis kümnepallisüsteem, kus 10 on superhea ja ühe 4ga tunnistusel saab veel klassi lõpetada, aga kolme 4ga enam mitte.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing