PRIA maksab mullikatoetust

10. veebruar 2004, 15:00

Piimalehma kasvatamise toetust saab taotleda ka enne 20. veebruari poeginud mullikate eest, teatas PRIA.

Piimalehma kasvatamise toetust saavad ettevõtjad ka nende mullikate kasvatamiseks, kes poegivad veebruaris enne toetuse taotluse esitamist. Loomad peavad olema 2004. aasta 1. veebruari seisuga Jõudluskontrolli Keskuses (JKK) piimajõudluskontrolli all.

Soovitame loomapidajal mullika poegimise korral vasikas võimalikult kiiresti märgistada ja PRIAs loomade registris arvele võtta. Loomapidajal tuleb mullika poegimisest ka JKK-le teada anda, et selle põhjal saaks looma arvata põhikarja lehmade hulka.

Vasikas tuleb märgistada 20 päeva jooksul peale sündi ning PRIAs arvele võtta 7 päeva jooksul peale märgistamist. Registrivormile tuleb märkida ka vasika ema registrinumber ning selle alusel läheb kirja ka mullika esmakordne poegimine.

Kui mullika esmakordsel poegimisel sünnib vasikas surnult või tapetakse ta enne 20 päevaseks saamist ning teda ei märgistata, siis tuleb PRIA-le loomade liikumise vormiga teada anda mullika esmakordse poegimise aeg. Selliste dokumentide alusel kantakse mullikas loomade registris lehma staatusesse ja tema jaoks on võimalik taotleda piimalehmatoetust.

Piimalehma kasvatamise toetuseks makstakse tänavu 110 miljonit krooni. Taotluste vastuvõtt kestab PRIA piirkondlikes büroodes 2.-20. veebruarini. Praeguseks on PRIA-le esitatud 876 taotlust 13 326 lehma kohta toetuse saamiseks. Eelmisel aastal maksti 2723 loomapidajale toetust 100 905 piimalehma kasvatamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing