EPL: Ülemiste keskus võib põhjustada liiklusummikuid

10. veebruar 2004, 08:06

Ülemiste keskuse ehitus avamine 1. aprill võib kaasa tuua liiklusummikud, kuna linn ei jõua Järvevana tee ristmiku lisapöörderadu kevadeks valmis ehitada.

Ülemiste keskuses on osa kauplusepindu juba valmis ning rentnikele lõppviimistluseks kätte antud, valmis peavad need olema kaks nädalat enne avamist, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Tundub, et kõik läheb tipp-topp,? rõõmustas Ülemiste keskuse direktor Guido Pärnits.

1. aprill valiti avamispäevaks tööde valmimise järgi, naljapäevale tüüpilist naljaheitmist plaanis ei ole. Huviliste tormijooksu keskuse juht ei pelga, sest rüselema kutsuvaid massilisi soodusmüüke avamise puhul ei tule.

Uue kaubanduskeskuse väärtusteks nimetab Pärnits kaupluste hulka ja siseatmosfääri. 1600-kohalise parklaga keskuse rajamisel ei ole mõeldud vaid autoomanikele. Jalakäijate ligipääsu lihtsustamiseks on 15. ja 17. liini bussipeatus kohe keskuse sissepääsu ees. Lisaks hakkab kesklinna ja Ülemiste keskuse vahet sõitma eribuss.

Linn ehitab ummikute vähendamiseks tänavu Tartu maantee, Suur-Sõjamäe tänava ja Järvevana tee ristmikule kolm uut pöördekohta. Ühe lisaraja saavad Tartu maanteelt linna poolt tulevad autod Järvevana teele keeramiseks. Järvevana teelt Tartu maanteele, linnast välja sõitjatele tuleb kaks uut sõidurada, millest üks algab enne praegust kurvi ja teine varem, veepuhastusjaama juurest.

Kommunaalameti juhataja asetäitja Peep Koppeli sõnul läheb uus liikluslahendus maksma umbes 10 miljonit krooni. Raha vajalikeks teetöödeks on linnaeelarves olemas ja K-Projekt koostab praegu ehitusprojekti.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing