EPL: Eesti mehed jäävad Iraaki tuleva aasta suveni

10. veebruar 2004, 08:01

Valitsus teeb neljapäeval Riigikogule ettepaneku kiita heaks otsus, mis pikendab Eesti kaitseväelaste julgeolekumissiooni Iraagis kuni 2005. suveni.

Otsuse-eelnõu järgi saadab Eesti kuni 55 sõdurit veel üheks aastaks sõjast laastatud Iraaki rahu tagama, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kõik jääb täpselt samaks, nii meeste arv kui ka missiooni põhimõtted,? ütles kaitseministeeriumi pressiesindaja Madis Mikko. Praegu Iraagis teenivad kaitseväelased jõuavad Eestisse tagasi jaanipäeva paiku.

Mikko sõnul tähendab aastane missiooniaeg taas seda, et üks jalaväerühm on Iraagis kohal pool aastat. ?Üks rotatsiooniperiood on reguleeritud kuue kuuga. Majanduslikult on see kõige otstarbekam, kuigi meestele sobiks lühem teenistusaeg psühholoogiliselt paremini. See läheks Eesti riigile ainuüksi logistiliselt pööraselt kalliks,? rääkis Mikko.

Aastane missioon nõuab riigieelarvest 25?30 miljoni krooni. Ei Mikko ega riigikaitsekomisjoni esimees Sven Mikser näinud vajadust kaheaastase missiooni järele. ?Nii võivad tekkida õiguslikud küsimused,? ütles Mikser. Praegune Iraagi administratsioon ei jätka igavesti. Kui võimule peaks tulema põhiseaduslik valitsus, võivad tema sõnul muutuda ka missiooni staatus ja alluvus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing