Sideamet: EMT rikub ministri määrust.

13. veebruar 2004, 14:14

Sidemaet leidis, et EMT peaks võimaldama endise valimiskorra kasutamist ka SMS-ide saatmisel.

Operaatoritest on EMT väitnud, et tehnilistel põhjustel saab SMS-e saata ainult ilma prefiksita 0 ehk uue süsteemi alusel.

Majandus- ja kommunikatsiooniministri määruse 'Numeratsioonivahemiku, tunnuskoodi ja lühinumbri reserveerimise ja kasutamise kord' kohaselt on kõik operaatorid valimiskorra muutumisel kohustatud tagama endise valimiskorra paralleelselt uuega kolme kuu jooksul alates muudatuse jõustumisest.

Samuti leidis sideamet, et probleeme on olnud 800- ja 900-seeria teenusenumbrite valitavusega, mille valimine ilma prefiksita 0 on mobiiltelefonivõrkudes osaliselt takistatud.

Sideamet küsib operaatoritelt, kelle võrgus on probleeme esinenud, sellekohaseid selgitusi.

Sideamet kontrollis telefonioperaatorite valmisolekut numbrivalimiskorra muudatusteks.

1. veebruarist 2004 muutus riigisisene telefoninumbrite valimise kord, nüüd on võimalik kõiki telefoninumbreid valida ilma riigisisest prefiksit 0 ette valimata.

1. veebruarist kuni 30. aprillini 2004 on üleminekuperiood, mil helistajatele peab olema võimaldatud paralleelvalik mõlema valimiskorra järgi.
Alates 1. maist 2004 saab kõiki telefoninumbreid valida ainult ilma riigisisese prefiksita 0.

Riigisisese prefiksi 0 kasutamise lõpetamine võimaldab telefoninumbrite valimiskorra ühtlustamist ja edaspidi vaba kasutatava numeratsiooniressursi suurendamist telekommunikatsiooniteenuste arengu vajadusteks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing